література 2 світової війни

ТВОРИ В ПЕРІОД ВІЙНИ Важким випробуванням для українського народу стала Друга світова війна. Особливості культурних процесів воєнних років повністю диктувалися екстремальними умовами часу. На службу фронту була поставлена наука. Вірші, статті українських літераторів на захист Вітчизни зявилися в газетах вже в перші дні війни. Це такі твори, як «Ми йдемо на бій» П. Тичини, «Клятва» М. Бажана, вірші Л. Первомайського.


- аналізуючи твори Белля «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…» та Камю «Чума» пояснити учням місце людяності на ненависті у світі; - показати сутність війни, фашизму та гуманізму, як приводу до толерантності; - недопущення повторення страшних уроків історії для людини, як творця; - створити умови для подальшого усвідомлення злочинної суті війни та її неприпустимості; - виховання добра, взаєморозуміння, людяності.. Конспект на урок Історія: Україна і світ скачати.


У Другій світовій війні і уряду, і народи країн антигітлерівської коаліції мали ясну позитивну мету: вони боролися проти фашизму. Тому література про цю війну мала, в першу чергу, антифашистську спрямованість, патріотичний пафос. Проте не менш вагомими тут є протест проти самої сутності війни як насильства над людиною, проти війни, яка знищує в людині людське і перетворює її на потвору з психологією тварин. Саме такий підхід у зображенні війни спостерігаємо у творах Г. Белля, В. Викова, Я. Івашкевича, В. Некрасова. Війна у творах німецького письменника Геріха Белля — це війна переможених. Він .


(Погляд з іншого боку). Огляд літератури. Війна - це вбивство одних людей іншими. Це трагедія. Ю. Пересильд. Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття, була найжорстокішою і найстрашнішою в історії людства. У пам’яті тих, кому судилося через неї пройти, назавжди залишився той важкий час. Про феномен війни українськими письменниками сказано і написано дуже багато. Вся історія нашого народу пов’язана з постійною загрозою іноземного вторгнення, з необхідністю відстоювання своєї свободи і незалежності. Всі ми, звичайно, читали б.


Друга світова війна в літературі. Завантажити презентацію. Презентація по слайдам: Слайд 1. Друга світова війна у дзеркалі літератури. Слайд 2. Г. Белль 1917 - 1985 рр. Слайд 3.


Друга світова війна «вивільнила притлумлені більшовизмом сили української літератури, попустила пута народного духу, що один тільки й міг зарадити в цій трагедії». Поезія першою з-поміж інших літературних жанрів стала виразником народного духу в один з найтяжчих періодів нашої історії. І кров, і сльози народу закарбувалися у слові, яке кликало до бою, зрікалося шаблонних фраз і хвалебних од Країні рад. Розвинулися всі поетичні жанри, збагатилися виражальні засоби, розкрилися нові проблемні обшири. За чотири роки війни українська поезія пройшла шлях від Москви до Берліна.


Вступ Друга Світова Війна стала величезною загрозою для культури України. Було знищено надзвичайно багато її цінних пам'яток, розграбовано музейні та приватні колекції, тисячі музейних експонатів були вивезені за кордон і не повернуті після закінчення війни. На окупованій території фашисти пильно контролювали національне життя. Наприкінці 1941 р. вони заборонили публічні зібрання, створення товариств. Воно випускало українську політичну і художню літературу, листівки, газети і журнали для бійців. Ним видано понад 850 назв книг, брошур, журналів, плакатів тиражем понад 15 млн примірників. Преса. Культурно-освітні установи республіки з початком війни тимчасово припинили свою діяльність.


Участь українських письменників у Другій світовій війні. Активізація патріотичної тематики, героїчного пафосу, посилення філософічності літератури. Засилля соцреалізму в мистецтві повоєнного періоду. О. Довженко — видатний кінорежисер, письменник, українська література. Українська література 1940-1950-х рр. Участь українських письменників у Другій світовій війні. Активізація патріотичної тематики, героїчного пафосу, посилення філософічності літератури. Засилля соцреалізму в мистецтві повоєнного періоду. О. Довженко — видатний кінорежисер, письменник, українська література. Хід заняття Українсь.


Друга світова війна – це важке випробування, яке випало на долю людства. Література того часу не могла залишатися осторонь від цієї події. Старовинний вислів стверджує: «Коли говорять гармати, замовкають музи». Ні! . Характерною особливістю лірики Другої світової війни є своєрідна «приземленість» ліричного героя, який на фоні батальних і побутових подробиць стає доступним і зрозумілим кожному, що, однак, не заважає поетам передавати усю грандіозність подій і красу народного подвигу. Саме з цієї «приземленості» випливає ще одна визначна риса поезії тих років – надзвичайна душевна близькість між поетом і читачами, майже фізично відчутний контакт їхніх душ і сердець.


Добровольська О. В., учитель світової літератури Панчівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новомиргородської районної ради Кіровоградської області. Друга світова війна у європейській поезії. Зображення трагедії Другої світової війни з різних боків Європи. (К. І. Галчинський «Пісня про солдатів з Вестерплятте», А. Марґул-Шпербер «Про назву концтабору Бухенвальд», Б. Ш. Окуджава «До побачення, хлопчики…», С. Гудзенко «Нас не надо жалеть…») 7 клас. Мета: проаналізувати майстерність.


Українська література. Профільний рівень. 11 клас. Слоньовська. Українська література 1940—1950-х рр. В умовах репресій, ідеологічного терору і Другої світової війни. Напередодні Другої світової війни національні літератури СРСР і українське красне письменство зокрема переживали майже повну стагнацію і своєрідний «льодовиковий період», викликаний партійними «чистками», постійними чекістсько-цензурними стеженнями й переслідуваннями та численними сталінськими репресіями неймовірної амплітуди.


Майстер художнього слова, метр та світило української літератури, найтитулованіший письменник, але у першу чергу, Володимир Лис — справжній феномен сучасності, творами якого захоплюється як політична, так і культурна еліта України. Перелік його винагород вражає: численні премії «Коронації слова» включно з «Гранд- Коронацією», кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня, «Людина року». Друга світова війна. Чорний ліс на Волині. Українцям довелося на смерть битися на трьох фронтах: із німцями, росіянами та поляками.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

контрольна робота з алгебри 8 клас квадратні рівняння теорема вієта

контрольна робота 4 електричний струм у різних середовищах гдз

корунець теорія та практика перекладу відповіді до вправ